přednáška profesora Prof. RNDr. Jana Černého, PhD., imunologa, buněčného biologa

Čas konání: 7.9.2022 18:30 - 20:30 v aule hostivického gymnázia

IMUNITA je v posledních letech veřejností často skloňované téma. Profesor Jan Černý o ní umí mluvit s nadhledem a vtipem. Přijďte si poslechnout přednášku o fascinujících schopnostech našeho těla. VE STŘEDU 7. září v 18:30 h, aula hostivického gymnázia https://www.gymnazium-hostivice.cz
"... IMUNITNÍ SYSTÉM ztrácí svou schopnost tělo bránit ve dvou fázích. Nejprve kolem čtyřicátého roku života člověka přestává fungovat brzlík, který tzv. školí imunitní buňky. Potom mezi šedesátým a sedmdesátým rokem ztrácí tělo některé typy specializovaných imunitních buněk. Velkým úkolem imunologie je tato oslabení kompenzovat a v dnešní době se nám to podle prof. Černého už docela dobře daří..."
Profesor JAN ČERNÝ, imunolog, buněčný biolog, nositel Ceny Wernera von Siemense pro nejlepšího vysokoškolského učitele je kromě jiného také náš hostivický soused. Město ho zná jako patrona dobrých myšlenek, iniciátora bosonohého běhu OKOLOKALA, zručného nadšence, který během covidových lockdownů vyráběl dřevěné lavičky a lávky přes rozbahněné pěšiny a obnovoval průchodnost stezek kolem hostivických rybníků. Je to člevěk, který nemá od slov daleho k praktickému řešení, a který se k místním problémům staví čelem. Kromě jiného je v Hostivici členem a poradcem komise životního prostředí a také zakladatelem a správcem FB skupiny Z Hostivic i Hostivice. 
 

Sdružení nezávislých kandidátů HOme

Podpořili nás

Spřátelené weby

Transparentní účet